Kolejowy bakcyl u dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 9 w Legnicy

Ferie zimowe to czas wypoczynku i zabawy, ale także okazja do poznania nowych miejsc i zdobycia wiedzy. Dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 9 w Legnicy w ramach półkolonii odwiedziły halę serwisową Kolei Dolnośląskich.

Podczas wizyty uczniowie mieli okazję do przejazdu pociągiem, zwiedzania hali głównej i całorocznej myjni. Dowiedzieli się, jak wygląda praca maszynistów, konduktorów i innych pracowników kolei.

Uczniowie byli pod wrażeniem wielkości hali serwisowej i nowoczesnych maszyn, z których korzystają pracownicy kolei. Szczególnie ciekawe okazało się dla nich zwiedzanie tokarki podtorowej, która służy do naprawy i konserwacji elementów taboru kolejowego.

– Bardzo dziękuję dzieciom ze Szkoły Podstawowej nr 9 za odwiedziny. Miałem wielką przyjemność oprowadzić je po naszym zapleczu serwisowym przy ul. Pątnowskiej w Legnicy. Mam nadzieję, że część z nich załapie kolejowego bakcyla – powiedział Bartłomiej Rodak, rzecznik prasowy Kolei Dolnośląskich.

Wizyta w hali serwisowej Kolei Dolnośląskich była dla dzieci niezapomnianym przeżyciem. Dzięki niej mogli dowiedzieć się więcej o pracy na kolei i przekonać się, że jest to ciekawy i wymagający zawód.

REKLAMA

spot_img

Przeczytaj także

REKLAMA

spot_img

Nowe na stronie