1000 laptopów dla uczniów czwartych klas legnickich podstawówek, bony dla nauczycieli

W roku szkolnym 2023/2024 uczniowie klas IV szkół podstawowych otrzymają laptopy, a nauczyciele szkół podstawowych i ponadpodstawowych jednorazowe bony o wartości 2,5 tys. zł na zakup laptopów – informuje Urząd Miasta Legnicy.

Laptopy dla czwartoklasistów przekazane zostaną na własność lub użyczone ich rodzicom na podstawie umowy zawartej z organem prowadzącym szkołę. Istotny jest fakt, że pozyskany sprzęt nie może być sprzedany czy wypożyczony przez okres 5 lat. Ministerstwo Cyfryzacji planuje przekazanie laptopów miastu Legnica do 31 grudnia 2023 r. Szacuje się, że do końca 2023 r. darmowe laptopy otrzyma blisko 1 000 uczniów klas IV legnickich szkół podstawowych.

Jednorazowy bon na zakup laptopa w kwocie 2,5 tys. zł nauczyciel otrzyma po uprzednim złożeniu wniosku do organu prowadzącego za pośrednictwem dyrektora szkoły, w której jest zatrudniony. Po pozytywnej weryfikacji prawa do bonu nauczyciel otrzyma kod potwierdzający jego przyznanie na adres poczty elektronicznej podany we wniosku. Wykorzystanie bonu możliwe będzie do końca grudnia 2025 r. u przedsiębiorcy zarejestrowanego w przeznaczonym do tego systemie. Bon nie będzie podlegał wymianie na gotówkę.

Rodzice uczniów oraz nauczyciele, którzy wcześniej otrzymali laptopy, finansowane ze środków publicznych zdecydują, z którego programu chcą skorzystać. Jeśli wybiorą aktualny program, wcześniej otrzymany sprzęt muszą zwrócić podmiotowi, od którego go otrzymali.

Wyposażenie uczniów i nauczycieli w nowoczesny sprzęt służy upowszechnianiu dostępu do nowych technologii oraz unowocześnianiu procesu dydaktycznego.

REKLAMA

spot_img

Przeczytaj także

REKLAMA

spot_img

Nowe na stronie