REKLAMA

spot_img

17-latek strzelał z wiatrówki do samochodów. Policjantom uciekł na dach!

W ubiegłym tygodniu legnicka policja otrzymała cztery zgłoszenia uszkodzenia szyb w samochodach. Funkcjonariusze szybko ustalili, że wszystkie zdarzenia łączył ten sam sposób działania.

28 listopada br., policjanci otrzymali zgłoszenie o uszkodzonych bocznych szybach pojazdów marki Renault oraz Peugeot. Następnie 1 grudnia funkcjonariuszom zgłoszono uszkodzenie szyby przedniej oraz bocznej w pojeździe marki Toyota, a także szybę boczną w samochodzie ciężarowym marki Man.

Policjanci ustalili, że strzelcem jest 17-letni legniczanin. W czwartek namierzyli nastolatka i złożyli wizytę w jednym z mieszkań w Legnicy, gdzie ten miał przebywać.

– Na ich widok 17-latek uciekł przez okno na dach budynku wielorodzinnego. Nie przestraszyło go nawet to, że był na trzecim piętrze a na dachu zalegał śnieg. Policjanci natychmiast na miejsce wezwali straż pożarną. Przy użyciu podnośnika policjanci dostali się na dach budynku, gdzie zatrzymali mężczyznę i bezpiecznie sprowadzili go na dół. Po sprawdzeniu legniczanina w policyjnych systemach okazało się, że jest poszukiwany do Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego – mówi kom. Jagoda Ekiert z biura prasowego Komendy Miejskiej Policji w Legnicy.

Nastolatek usłyszał zarzuty. Przyznał się do winy, ale nie był w stanie wytłumaczyć, dlaczego strzelał z wiatrówki do samochodów. Grozi mu pięć lat pozbawienia wolności.

Przeczytaj także

Nowe na stronie