20-latek z Legnicy zatrzymany za serię kradzieży i oszustw

Legniccy policjanci zatrzymali 20-letniego mężczyznę, który podejrzany jest o serię kradzieży i oszustw. Miał on na swoim koncie także przywłaszczenie i posługiwanie się znalezioną kartą bankomatową, kradzieże z włamaniem do pojazdów oraz działania na szkodę własnej babci.

Policjanci z Samodzielnego Pododdziału Prewencji Policji w Legnicy zatrzymali mężczyznę, który dokonał kradzieży telefonu komórkowego w jednym z legnickich sklepów. Przy zatrzymanym funkcjonariusze ujawnili dokumenty pojazdu pochodzące z kradzieży z włamaniem.

W trakcie dalszych czynności policjanci udowodnili mężczyźnie dokonanie w styczniu br. trzech kradzieży z włamaniem do pojazdów oraz dziesięciokrotnego posłużenia się przywłaszczoną kartą bankomatową. Ponadto mężczyzna usłyszał zarzut oszustwa na szkodę własnej babci. Mężczyzna zawarł umowy z firmą telekomunikacyjną na zakup sprzętu elektronicznego, podając dane swojej babci.

Łączne straty, jakie spowodował mężczyzna, wynoszą 32,5 tys. zł. Mężczyzna usłyszał szesnaście zarzutów i najbliższe miesiące spędzi w areszcie.

REKLAMA

spot_img

Przeczytaj także

REKLAMA

spot_img

Nowe na stronie