spot_img

21-latek zatrzymany za oszustwa związane z internetowymi aukcjami (WIDEO)

Legniccy policjanci zakończyli dochodzenie w sprawie 21-letniego mężczyzny, który oszukiwał na aukcjach internetowych. Mężczyzna oferował bilety na koncerty, gale sportowe i inne wydarzenia muzyczne, ale nigdy ich nie dostarczał. Oszukanych klientów było dziewięcioro, a łączne straty wyniosły blisko 4,5 tys. zł.

Mieszkaniec gminy Miłkowice korzystał z fikcyjnych kont na portalach społecznościowych, gdzie wystawiał na sprzedaż bilety. Po otrzymaniu wpłaty kontakt z nim się urywał, a zamówione wejściówki nigdy nie docierały do kupujących. Działania legnickiej policji doprowadziły do zatrzymania mężczyzny na terenie Wrocławia. Podczas przesłuchania przyznał się do winy, a teraz będzie odpowiadał przed sądem.

Oszustwo, którego dopuścił się 21-latek, może skutkować karą nawet 8 lat pozbawienia wolności. Policjanci apelują do wszystkich internautów o zachowanie rozwagi podczas dokonywania zakupów przez internet. Co wydaje się być korzystną i tanią ofertą, nie zawsze jest uczciwą transakcją. Jeśli chodzi o zakup biletów na wydarzenia sportowe czy kulturalne, najlepiej skorzystać z oficjalnych podmiotów uprawnionych do sprzedaży i dystrybucji biletów.

Więcej w materiale WIDEO:

spot_img

Przeczytaj także

Nowe na stronie