21-latek zatrzymany za serię kradzieży ubrań w Jaworze

21-letni mężczyzna został zatrzymany przez jaworską policję za serię kradzieży ubrań w jednym ze sklepów odzieżowych na terenie miasta. Mężczyzna ukradł odzież o wartości ponad 3 tysięcy złotych.

Do kradzieży doszło na początku sierpnia br. Wówczas trzech młodych mężczyzn trzykrotnie ukradło odzież z jednego ze sklepów odzieżowych w Jaworze. Za każdym razem złodzieje wchodzili do sklepu, zdejmowali wieszaki wraz z ubraniami i szybko opuszczali budynek.

W wyniku podjętych przez policję czynności operacyjno-rozpoznawczych udało się ustalić tożsamość jednego ze sprawców. Okazało się, że jest to 21-letni mieszkaniec Jawora, dobrze znany miejscowym stróżom prawa z wcześniejszych kradzieży.

Mężczyzna przyznał się do popełnionych przestępstw, jednak nie chciał zdradzić, kto byli jego wspólnicy. Skradzione ubrania nie udało się odzyskać, gdyż zatrzymany zdążył je sprzedać.

21-latek usłyszał trzy zarzuty dotyczące kradzieży ubrań. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara nawet 7,5 roku pozbawienia wolności. Mężczyzna będzie odpowiadał w warunkach tzw. recydywy.

REKLAMA

spot_img

Przeczytaj także

REKLAMA

spot_img

Nowe na stronie