27-letni kierowca BMW potrącił na pasach pieszą. Kobieta trafiła do szpitala

Policjanci ustalają przyczyny wypadku, do którego doszło dziś rano w Jaworze. W wyniku potrącenia przez samochód do szpitala trafiła 31-letnia kobieta.

Do wypadku doszło ok. godz. 7.20 na ulicy Dąbrowskiego w Jaworze. Jak wstępnie ustalili policjanci, kierujący samochodem osobowym marki Audi – 27-letni mieszkaniec powiatu jaworskiego, na przejściu dla pieszych potrącił 31-letnią kobietę. W wyniku zdarzenia piesza trafiła do szpitala.

Policja przypomina:

  • Kierujący pojazdem zbliżając się do skrzyżowania, jak również przejścia dla pieszych powinien obserwować drogę i jej otoczenie, zachować szczególną ostrożność, stosować się do znaków i sygnałów drogowych oraz ustąpić pierwszeństwa pieszemu.
  • Pieszym przypominamy, by również przestrzegali przepisów ruchu drogowego, nie wchodzili na jezdnię bezpośrednio przed jadący pojazd, w tym na przejściu dla pieszych oraz nosili elementy odblaskowe.
  • Apelujemy o przestrzeganie przepisów ruchu drogowego, rozwagę i rozsądek na drodze, ale też o kulturę i życzliwość. Wsiadając za kierownicę jesteśmy odpowiedzialni nie tylko za siebie, ale i innych uczestników ruchu drogowego


  

REKLAMA

spot_img

Przeczytaj także

REKLAMA

spot_img

Nowe na stronie