44-latek z Legnicy zgłosił kradzież drogiego samochodu, ale sam go ukrył

Kilka dni temu do Komendy Miejskiej Policji w Legnicy zgłosił się 44-letni mężczyzna, który twierdził, że jego samochód marki BMW M5 o wartości 450 tys. złotych został skradziony. Policjanci podjęli czynności w tej sprawie i szybko ustalili, że mężczyzna nie jest ofiarą kradzieży, a sam przyczynił się do zniknięcia samochodu.

Jak się okazało, mężczyzna pozostawił swój pojazd w centrum Legnicy. Gdy wrócił, samochodu już nie było. 44latek zgłosił kradzież policji, ale funkcjonariusze szybko ustalili, że jego wersja wydarzeń nie jest zgodna z prawdą.

Okazało się, że mężczyzna sam ukrył samochód w garażu należącym do znajomego. Miał to zrobić z powodu problemów finansowych.

Mężczyzna usłyszał zarzuty składania fałszywych zeznań oraz przywłaszczenia. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności. Dodatkowo prokurator przy współpracy z policją zabezpieczył na mieniu podejrzanego wartość utraconego mienia na poczet obowiązku naprawienia szkody. Ponadto wobec mężczyzny prokurator zastosował środek zapobiegawczy w postaci dozoru policji.

REKLAMA

spot_img

Przeczytaj także

REKLAMA

spot_img

Nowe na stronie