47-latek uciekał przed policją, bo prowadził auto bez uprawnień i był pijany

Funkcjonariusze Ogniwa Prewencji Komisariatu Policji w Chojnowie zatrzymali 47-latka, który prowadził samochód bez uprawnień i był pijany. Mężczyzna próbował uciec przed policją, ale został zatrzymany w pościgu.

Do zdarzenia doszło na ulicy Legnickiej w Chojnowie. Policjanci zauważyli samochód marki Renault Laguna, którym kierował 47-latek. Mężczyzna był znany mundurowym z tego, że nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami. Policjanci postanowili zatrzymać go do kontroli. W tym celu włączyli sygnały świetlne i dźwiękowe, jednak mężczyzna gwałtownie przyspieszył. Mundurowi natychmiast ruszyli za nim w pościg.

Pościg zakończył się na ulicy Witosa. Podczas kontroli 47-latek od razu oświadczył policjantom, że uciekał, ponieważ chwilę wcześniej wypił piwo i nie ma uprawnień do kierowania pojazdami. Mężczyznę przebadano alkomatem, który wykazał blisko 0,5 promila alkoholu w jego organizmie.

Dodatkowo funkcjonariusze potwierdzili fakt braku uprawnień 47-latka do kierowania pojazdami w policyjnym systemie informacyjnym. Co więcej, sprawdzono również pojazd, którym poruszał się uciekinier i okazało się, że nie miał on aktualnych badań technicznych.

47-latek został zatrzymany i przewieziony do komisariatu Policji w Chojnowie. Za kierowanie pojazdem bez uprawnień i w stanie nietrzeźwości grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności i wieloletni zakaz prowadzenia pojazdów.

REKLAMA

spot_img

Przeczytaj także

REKLAMA

spot_img

Nowe na stronie