Alan Cymbalista laureatem nagrody telewidzów na opolskim festiwalu!

Choć ma zaledwie 19 lat wystąpił na najważniejszej scenie muzycznej w Polsce i wygrał. Alan Cymbalista, uczeń Zespołu Szkól Muzycznych w Legnicy zdobył nagrodę telewidzów w koncercie „Debiuty” 61. Krajowego Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu. Z pewnością tym występem otworzył sobie drzwi do niezwykłej kariery muzycznej.

W koncercie – konkursie „Debiuty – Niemen symfonicznie” wzięło udział dziesięciu młodych wykonawców. Wszyscy zmierzyli się z przebojami z repertuaru Czesława Niemena. W tym roku przypada 85. rocznica urodzin tego wyjątkowego artysty.

Alan swoim operowym głosem wykonał utwór pt. Dobranoc, podbijając serca telewidzów. To jemu dedykowano najwięcej SMS-ów.

Alan pochodzi z Nowej Wsi Wielkiej w gminie Paszowice, w powiecie jaworskim. Uczy się w Legnicy w Zespole Szkół Muzycznych pod okiem Aleksandry Lisowskiej – Gołek. Mimo młodego wieku ma na swoim wiele muzycznych nagród i wyróżnień, ale z pewnością udział na opolskim festiwalu – jest najważniejszym z dotychczasowych osiągnięć.

Udział w opolskich „Debiutach”  zapewniło mu zwycięstwo w finale telewizyjnego programu „Szansa na sukces”.

Debiuty to z całą pewnością wielkie przeżycie dla młodych artystów. Profesjonalna scena i wypełniony do ostatniego miejsca Amfiteatr Opolski – to niełatwe wyzwanie. A jednak Alanowi się udało! Jak pokazuje historia – to bardzo często do przepustka do wielkiej muzycznej kariery.

Życzymy tego z całego serca i gratulujemy!

Przeczytaj także

Nowe na stronie