REKLAMA

spot_img

Aleksandra Krzeszewska pierwszym zastępcą prezydenta Legnicy

Prezydent Maciej Kupaj powołał Aleksandrę Krzeszewską na stanowisko pierwszego zastępcy prezydenta i jednocześnie odwołał dotychczasową zastępczynię Jadwigę Zienkiewicz.

26-letnia Aleksandra Krzeszewska to wschodząca gwiazda lokalnej polityki. W 2018 r. mając raptem 21 lat została miejską radną z listy Koalicji Obywatelskiej, najmłodszą w historii miasta.

W minionej kadencji była jednym z najaktywniejszych radnych i surowych recenzentów rządów Tadeusza Krzakowskiego i jego ekipy. Jesienią ub. roku uzyskała świetny wynik w wyborach parlamentarnych i o mały włos nie została posłanką.

Idąc do wyborów na prezydenta Legnicy Maciej Kupaj od samego początku wskazywał Krzeszewską jako wiceprezydenta. W czwartek oficjalnie powołał ją na to stanowisko.

Nowa wiceprezydent jest absolwentką Wydziału Prawa, Administracji i Ekonomii Uniwersytetu Wrocławskiego. Obroniła swoją pracę magisterską na Wydziale Prawa Konstytucyjnego. Co ciekawe, praca na stanowisku wiceprezydenta będzie jej pierwszą w karierze zawodowej.

Aleksandra Krzeszewska będzie musiała się teraz zrzec mandatu w radzie miejskiej. Jej miejsce w tym gremium zajmie Anna Mokhtari, zawodowo – kadrowa w Teatrze Modrzejewskiej.

Przeczytaj także

Nowe na stronie