Atak zimy w Legnicy, na drogach biało i ślisko – zobaczcie zdjęcia

Zgodnie z zapowiedziami IMGW do Legnicy przyszła zima. W nocy z poniedziałku na wtorek obficie padał śnieg. Na drogach jest bardzo ślisko. Nad ranem tworzyły się korki.

Kierowcy informują, że wtorkowa droga do pracy była koszmarem. – Odcinek specjalny: Jordana – Moniuszki – rekord trasy 13 minut – czytamy w mediach społecznościowych.

– Chyba Legnica nieprzygotowana na zimę od strefy nie widać odśnieżarki żadnej. Paraliż w mieście. Jak co roku zima zaskoczyła drogowców – to kolejna opinia wściekłego kierowcy. Inny pisze z przekąsem: – Budżet na odśnieżanie skończył się 10 minut po wyjechaniu pierwszej odśnieżarki.

Nasi czytelnicy informują, że najgorsza sytuacja była na ul. Wrocławskiej. Około godz. 7 podróż z osiedla Piekary do centrum Legnicy trwała bez mała 30 minut. Korki w porannym szczycie były też na innych głównych legnickich ulicach: Jaworzyńskiej i Złotoryjskiej.

Pługi Legnickiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej, które odpowiada za zimowe utrzymanie dróg w Legnicy, ruszyły w miasto. Tyle że zwyczajnie nie wyrabiają się z pracą. Tym bardziej, że cały czas pada śnieg.

Są już pierwsze stłuczki, jednak policja informuje, że póki co, nie odnotowała poważniejszych zdarzeń drogowych.

KLIKNIJ KOLEJNĄ CYFERKĘ I ZOBACZ ZDJĘCIE

Przeczytaj także

Nowe na stronie