REKLAMA

spot_img

Autobusem na cmentarz w Jaszkowie tylko w soboty i niedziele

Chcecie dostać się na Cmentarz Komunalny w podlegnickim Jaszkowie w dni powszednie? Zapomnijcie! Rozkład jazdy Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego takich połączeń nie uwzględnia.

Legniczanie, którzy mają pochowanych bliskich na nowej miejskiej nekropolii, żalą się na brak autobusów do Jaszkowa od dłuższego czasu. Niestety, połączeń od poniedziałku do piątku na cmentarz jak nie było, tak nie ma.

– Na wielu liniach w Legnicy autobusy wożą powietrze, a tam, gdzie są naprawdę potrzebne, to ich nie ma – skarży się nasza Czytelniczka. – Przecież wystarczyłoby kilka kursów busem, które nasze MPK przecież posiada – dodaje.

Skarga na brak skomunikowania nekropolii z miastem trafiła też do radnych. Przed kilkoma dniami z interpelacją do prezydenta Tadeusza Krzakowskiego wystąpiła Aleksandra Krzeszewska.

– Proszę o rozważenie możliwości zwiększenia kursów autobusów linii C do Cmentarza Komunalnego w Jaszkowie. Mieszkańcy naszego miasta zwrócili uwagę na fakt, iż zwiększenie kursów ww. autobusu jest zasadne, z uwagi na brak możliwości dotarcia komunikacją miejską w dni powszednie – pisze radna do prezydenta.

Obecnie do Jaszkowa dojedziemy w soboty oraz niedziele i święta. W te dni autobus linii C kursuje siedem razy.

Przeczytaj także

Nowe na stronie