Autobusy połączą powiat lubiński z legnickim

Już od najbliższej soboty, 2 września, autobusy Lubińskich Przewozów Pasażerskich będą kursować także do powiatu legnickiego. Na mocy porozumienia starosty Pawła Kleszcza oraz burmistrz Alicji Sielickiej z bezpłatnej komunikacji będą korzystać także mieszkańcy gminy Prochowice.

Do Prochowic kursować będzie linia numer 100. To ta sama, która dotąd kończyła się w Gogołowicach w gminie Lubin. Na ostatniej sesji radni powiatowi podjęli uchwałę o wydłużeniu tej linii do sąsiednich Prochowic.

– Sygnujemy porozumienie najpierw porozumienie z powiatem legnickim, a później z panią burmistrz gminy Prochowice. Przejazdy będą dla mieszkańców darmowe, wszelkie koszty pokryje gmina – tłumaczy Paweł Kleszcz, starosta lubiński.

Autobusy zaczną kursować do Prochowic już od najbliższej soboty, 2 września. Kursy będą cztery: jeden rano i trzy po południu.

– Wśród naszych mieszkańców jest taka potrzeba korzystania z placówek medycznych czy placówek edukacyjnych w Lubinie. Lubin ma bardzo ciekawą ofertę, nasza młodzież z niej korzysta, wielu rodziców na wieść, że będzie dojazd zdecydowało się zapisać swoje dzieci na nowy rok szkolny do lubińskich szkół – podkreśla Alicja Sielicka, burmistrz miasta i gminy Prochowice.

Dodajmy, że Prochowice to kolejna gmina po Chocianowie, która zdecydowała się przyłączyć do Lubińskich Przewozów Pasażerskich.

(źródło: lubin.pl)

REKLAMA

spot_img

Przeczytaj także

REKLAMA

spot_img

Nowe na stronie