Bandyta z Legnicy może trafić do więzienia nawet na 20 lat!

Prokuratura Rejonowa w Legnicy zakończyła śledztwo i skierowała do Sądu Okręgowego w Legnicy akt oskarżenia przeciwko 37-letniemu Łukaszowi Z. o dokonanie i usiłowanie dokonania w okresie od czerwca do września 2023 roku w Legnicy napadów rabunkowych w sklepach oraz kiosku ruchu i innym miejscu, a w tym przy posłużeniu się nożem.

Łącznie prokurator zarzuca temu oskarżonemu popełnienie sześciu przestępstw.

Pierwsze miało miejsce 12 czerwca 2023 r. Zarzut dotyczy napadu, który Łukasz Z. dokonał w mieszkaniu legniczanki. Dusił ją i bił po głowie,  chcąc ukraść pieniądze kobiety. Ofiara broniła się i ostatecznie uciekła. 

Następnie, motywowany chęcią uzyskania środków pieniężnych Łukasz Z. dokonywał  napadów rabunkowych obierając za cel sklepy oraz kiosk ruchu na terenie Legnicy.

– Z ustaleń śledztwa wynika, że oskarżony  planował popełnienie przestępstw, obserwując wytypowane  nieduże placówki handlowe. Celem wejścia w posiadanie pieniędzy, używał wobec pokrzywdzonych kobiet zatrudnionych w tych lokalach handlowych przemocy fizycznej,  posługiwał się posiadanym przy sobie nożem,  grożąc nim pokrzywdzonym sprzedawczyniom uszkodzeniem ciała, groził przedmiotem przypominającym broń, groził użyciem gazu pieprzowego, a także  użył w czasie zdarzenia wobec jednej z pokrzywdzonych metalowej rurki – mówi Lidia Tkaczyszyn, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Legnicy.

Działając w taki sposób Łukasz Z. żądał wydania pieniędzy, przełamując kilkukrotnie opór ofiar i  kradnąc w ten sposób z trzech sklepów  pochodzące z utargu pieniądze w łącznej kwocie 5752 zł

– Prokurator oskarżył Łukasza Z. o rozboje i usiłowania rozbojów, w tym dwa  czyny przy posłużeniu się nożem czyli o tzw. rozboje kwalifikowane  stanowiące zbrodnie. Oskarżony przyznał się do popełnienia zarzucanych mu czynów. Jest on od czasu zatrzymania w śledztwie w niniejszej sprawie tymczasowo aresztowany. Łukasz Z. był kilkakrotnie karany, a w tym za spowodowanie wypadku drogowego w stanie nietrzeźwości, oszustwa i posiadanie narkotyków – informuje rzecznik legnickiej prokuratury.

Łukaszowi Z. grozi kara łączna do 20 lat pozbawienia wolności.

REKLAMA

spot_img

Przeczytaj także

REKLAMA

spot_img

Nowe na stronie