Banknoty prosto z drukarki, LSD, narkotyki i kradziony sprzęt! 40-latek aresztowany

Ponad 160 świeżo wydrukowanych banknotów, blisko 1500 porcji handlowych narkotyków oraz LSD i ecstasy, a także komputery, dyski zewnętrzne i 50 baterii pochodzących z kradzieży, to tylko cześć przedmiotów i środków odurzających, zabezpieczonych przez jaworskich policjantów w domu 40-latka. Mężczyzna został aresztowany na trzy miesiące.

W mieszkaniu jaworzanina, do którego początkowo się nie przyznawał, znajdowały się przedmioty pochodzące z przestępstwa lub służące do ich popełnienia.

– Było to ponad 160 wydrukowanych polskich banknotów o różnych nominałach, począwszy od 20, a kończąc na 200 złotych. Część z nich była już przygotowana, a inne wymagały jeszcze pocięcia. Przejęto też 1500 porcji handlowych narkotyków, a w tym: marihuanę, amfetaminę, metamfataminę, listki LSD i tabletki ecstasy – mówi asp. szt. Łukasz Dutkowiak, rzecznik prasowy KWP we Wrocławiu.

Zabezpieczono również komputery, dyski zewnętrzne i karty pamięci oraz 50 baterii pochodzących z kradzieży, których wartości oszacowano na kwotę nie mniejszą niż 7500 tys. złotych.

Mieszkaniec Jawora usłyszał zarzuty m.in. podrabiania  pieniędzy oraz posiadanie znacznej ilości substancji psychotropowych. Decyzją sądu został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące.

REKLAMA

spot_img

Przeczytaj także

REKLAMA

spot_img

Nowe na stronie