REKLAMA

spot_img

Bartłomiej Rodak w PRW: „W Legnicy będzie darmowa komunikacja miejska”!

Bartłomiej Rodak to kandydat Bezpartyjnych Samorządowców na prezydenta Legnicy. W wywiadzie udzielonym dla Polskiego Radia Wrocław, 42-letni legniczanin opowiedział o problemach, które trapią Legnicę od lat, a także przedstawił swoją wizję na rozwój miasta.

Publicysta, dziennikarz, społecznik, współzałożyciel portalu liegnitz.pl, obecnie pełniący funkcję rzecznika prasowego Kolei Dolnośląskich. Bartłomiej Rodak to pierwszy oficjalny kandydat w nadchodzącej batalii o legnicki Ratusz. Kandydat Bezpartyjnych Samorządowców wyraził swoje zaniepokojenie słabo rozwiniętą infrastrukturą rowerową w Legnicy.

Jakiś czas temu na stronie Urzędu Miasta Legnicy zobaczyłem zaskakującą informację, że oto Legnica ubiega się o miano Krajowej Stolicy Rowerowej. Co mnie bardzo zaskoczyło, a wręcz zafascynowało. Jak można wpaść na taki pomysł w mieście, w którym rowerzyści mają pod górkę, mimo że zbyt wielu górek tu nie ma – podsumował Rodak.

Jednym z punktów programu wyborczego Bartłomieja Rodaka jest wprowadzenie w Legnicy darmowej komunikacji miejskiej.

Będę proponował, żeby wprowadzić w Legnicy darmową komunikację miejską, bo jest to rozwiązanie funkcjonujące już w innych miastach w Polsce, czyli możliwe do realizacji – zadeklarował kandydat na prezydenta Legnicy. Aby rozładować korki w mieście, w mieszkańcach na nowo trzeba wyrobić nawyk korzystania z komunikacji miejskiej – transportu znacznie bardziej funkcjonalnego i ekologicznego z punktu widzenia organizmu miejskiego. Legnicę na to stać.

Całą rozmowę z Bartłomiejem Rodakiem można odsłuchać na stronie internetowej Polskiego Radia Wrocław: https://www.radiowroclaw.pl/articles/view/129253/Bartlomiej-Rodak-Chcialbym-wprowadzic-w-Legnicy-darmowa-komunikacje-miejska

Przeczytaj także

Nowe na stronie