Będzie nagroda i dodatkowa premia dla załogi KGHM

Ostatnie spotkanie zarządu Polskiej Miedzi ze związkami zawodowymi zakończyły się pomyślnie dla pracowników. Władze spółki ustaliły wysokość zaliczki na poczet „zysków” i zgodziły się na wypłatę specjalnej premii.

Miedziowe organizacje związkowe wspólnie złożyły wniosek o wypłatę pracownikom premii za realizację planu produkcji w okresie od stycznia do czerwca 2023 r. Związkowcy nie chcieli ryzykować sytuacji, w której bonusy dla załogi mogłyby być ograniczone z powodu słabych wyników finansowych. Za tymi obawami stoją półroczne wyniki finansowe holdingu – spadły one aż dziesięciokrotnie w porównaniu z rokiem ubiegłym.

Rezultatem tych rozmów są dwa finansowe dodatki, które wypłacone zostaną jeszcze w tym miesiącu:

– Zarząd KGHM podjął uchwałę o wypłacie pracownikom KGHM zaliczki na poczet dodatkowej nagrody za pierwsze półrocze 2023 r., w wysokości 3 proc. wynagrodzeń wypłaconych za ten okres oraz dodatkowej jednorazowej nagrody w wysokości 2 proc. tych wynagrodzeń. Oznacza to, że 30 sierpnia na konta pracowników KGHM trafi około 35 proc. średniego miesięcznego wynagrodzenia – podało biuro prasowe spółki.

(źródło: lubin.pl)

REKLAMA

spot_img

Przeczytaj także

REKLAMA

spot_img

Nowe na stronie