REKLAMA

spot_img

Będzie nowe rondo w Legnicy. Kierowcy liczą, że przestaną kląć w korkach

Konsorcjum firm Budrim z Kunic i Świdnickiego Przedsiębiorstwa Dróg i Mostów wybuduje rondo turbinowe na ulicy Jaworzyńskiej. Inwestycja pochłonie 27,7 mln zł. Na jej sfinansowanie Legnica otrzymała pieniądze z rządowego Programu Inwestycji Strategicznych.

O zlecenie poza kunicko-świdnickim tandemem ubiegało się też Przedsiębiorstwo Transportowo-Drogowe z Wrocławia. Tyle że jego oferta opiewała na 42 mln zł. Skrzyżowanie Jaworzyńskiej ze zjazdem na teren Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej w pobliżu zakładów Winkelmann, przebudują więc Budrim do spółki z ŚPDiM.

Miasto zaplanowało w tym miejscu budowę ronda, by zwiększyć przepustowość ulicy Jaworzyńskiej, która jest drogą dojazdową dla pracowników zakładów działających na terenie LSSE. Inwestycja ma ograniczyć powstawanie korków, zwiększyć płynność i bezpieczeństwo ruchu i skróci czas dojazdu do pracy tysięcy osób.

Zgodnie z dokumentacją przy rondzie powstaną ścieżki rowerowe, chodniki i nowe oświetlenie. Przebudowana ma zostać również kanalizacja deszczowa. Inwestycja ma ruszyć jeszcze w tym roku. Zakończenie prac przewidziano na rok 2026.

Przeczytaj także

Nowe na stronie