Betonowy potentat rozbudował swoją fabrykę w Legnicy

Firma Polbruk – największy producent kostki brukowej, płyt betonowych oraz małej architektury w Polsce uruchomiła przy ul. Gniewomierskiej w Legnicy nową linię produkcyjną.

Spółka Polbruk jest częścią międzynarodowego koncernu CRH – jednego z kluczowych dystrybutorów materiałów budowlanych na świecie. Obecnie Polbruk posiada 21 fabryk na terenie całego kraju, w których znajduje się 36 nowoczesnych linii produkcyjnych i zatrudnionych jest ponad 700 pracowników.

Nowo uruchomiona linia produkcyjna w zakładzie w Legnicy została wyposażona w najnowocześniejsze rozwiązania technologiczne, które znacznie zwiększają moce produkcyjne legnickiej fabryki. Prace związane z budową i uruchomieniem nowej inwestycji rozpoczęły się w grudniu 2019 r., a pierwsza produkcja ruszyła już w 2023 r.

W projekcie nowej linii technologicznej w zakładzie w Legnicy uwzględniono szereg rozwiązań chroniących środowisko, m.in. retencjonowanie wody, recykling wody zużywanej w procesie produkcyjnym, odzysk ciepła odpadowego z urządzeń linii produkcyjnej oraz produkcję energii elektrycznej przy pomocy paneli fotowoltaicznych, przy czym 94 proc. wyprodukowanej energii zużywane jest na miejscu.

Przy zakładzie w Legnicy powstał również nowy ogród wystawowy dla klientów, będący miejscem inspiracji i prezentacji najnowszych trendów ogrodowych oraz rozwiązań miejskich. Na ponad 400 mkw nowocześnie zaaranżowanej ekspozycji zobaczyć można nowości produktowe i ciekawe rozwiązania aranżacyjne.

W portfolio firmy Polbruk znajdują się wielkoformatowe płyty betonowe, kostki przemysłowe, szlachetne, dekoracyjne o wielu różnych kształtach, kolorach i wymiarach, rozwiązania ekologiczne oraz elementy małej architektury: murki, obrzeża, palisady i ogrodzenia. Produkty Polbruku są wykorzystywane przy kluczowych inwestycjach w sektorze mieszkaniowym i drogowym, realizowanych przez największe firmy budowlane w całej Polsce.

Przeczytaj także

Nowe na stronie