Bez wahania ruszyli na pomoc. Legniccy policjanci uratowali życie 30-letniej kobiecie

30-latka ze względu na swój stan zdrowia wymagała natychmiastowej pomocy medycznej. Bez policyjnej eskorty dotarcie z centrum do Legnicy do szpitala zajęłoby niebezpiecznie dużo czasu. Funkcjonariusze bez wahania zdecydowali się pomóc.

Do policyjnego patrolu na skrzyżowaniu ulic Muzealnej i Jaworzyńskiej podjechał do zdenerwowany i przejęty mężczyzna, który powiedział, że wiezie kuzynkę i poprosił o pomoc w dotarciu do szpitala. 

– Ze względu na stan zdrowia kobiety , która wymagała pilnej pomocy medycznej, a ruch na drogach był natężony, policjanci błyskawicznie podjęli decyzję o pilotażu samochodu do Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Legnicy. Włączyli sygnały świetle i dźwiękowe w oznakowanym radiowozie i pilotowali samochód ulicami Legnicy. Funkcjonariusze pomogli szybko i bezpiecznie dotrzeć kobiecie do szpitala – relacjonuje młodsza aspirant Anna Tersa z Komendy Miejskiej Policji w Legnicy.

Po przyjeździe na miejsce 30-latka została natychmiast przekazana personelowi medycznemu, który udzielił jej specjalistycznej pomocy. 
Skuteczne działanie funkcjonariuszy spotkało się z uznaniem członków rodziny kobiety, którzy przesłali podziękowania do Komendy Miejskiej Policji w Legnicy.

REKLAMA

spot_img

Przeczytaj także

REKLAMA

spot_img

Nowe na stronie