Bezpartyjni Samorządowcy chcą zakończyć wojnę polsko-polską. W Warszawie ogłosili program

– Dość kłótni PiS – PO, dość skłócania Polaków, dość wojny polsko-polskiej – mówił Cezary Przybylski, marszałek Województwa Dolnośląskiego na konwencji programowej Bezpartyjnych Samorządowców, która odbyła się dziś w Warszawie. BS to ogólnopolska federacja stworzona przez samorządowców z Dolnego Śląska marszałka Cezarego Przybylskiego i Roberta Raczyńskiego, prezydenta Lubina.

Warszawska konwencja zgromadziła ponad 600 osób z całej Polski. Wzięli w niej udział samorządcy, sympatycy federacji, ale także m.in. lekarze, bankowcy, przedsiębiorcy, nauczyciele i ekolodzy, którzy współtworzyli program Bezpartyjnych. 

– Polska w pierwszej kolejności, to mieszkańcy, nie politycy. My samorządowcy o tym wiemy. Wiemy, bo spotykamy się z Wami na co dzień w cztery oczy, słyszymy o waszych problemach. Wiemy jak je, rozwiązać i co należy zmienić. Samorząd to gwarancja stabilnego rozwoju państwa, gwarancja demokracji i realizacji marzeń o sprawnej i silnej Polsce. Przychodzi właśnie moment, gdy te marzenia można spełnić – mówił marszałek Cezary Przybylski.

Program Bezpartyjnych Samorządowców to propozycja konkretnych rozwiązań dla przedsiębiorców, pacjentów, nauczycieli, ale także mam, przebywających na urlopach macierzyńskich.

– Dlaczego nie dać szansy pracy kobietom na urlopach macierzyńskich? Moje dzieci popołudniu spały przez trzy godziny i ja bardzo efektywnie ten czas wykorzystywałam. To wcale nie musi być praca podejmowana na stałe. Niech to będzie czas, kiedy rodzic stawia swoje pierwsze kroki w biznesie albo przygotowuje się do powrotu do pracy. Trzeba stworzyć prawo, które da rodzicom możliwość decydowania, czy jest to moment na pracę czy tworzenie tej jakże wyjątkowej więzi w pierwszym okresie życia dziecka. A może te obydwie sprawy da się z pogodzeniem godzić. Dajmy kobietom wybór – mówiła Gaja Tyralska, autorka bloga Mama Wrocławianka.
 

Transport publiczny, to temat który przedstawił prezydent Lubina Robert Raczyński.

– W Lubinie bezpłatną komunikację wprowadziliśmy przed dziesięcioma laty. „Wariaci. To nie może się udać” – takie opinie słyszeliśmy wielokrotnie. Co się okazuję? Dziś bezpłatną komunikację ma Bolesławiec, Bełchatów, Kalisz, Mińsk Mazowiecki czy Stryków. To są nasze rozwiązania, nasze patenty, ale nie zastrzegamy ich. Niech każdy samorządowiec, każdy Polak z nich korzysta – mówił Robert Raczyński, prezydent Lubina.

Warszawska konwencja programowa – to oficjalne rozpoczęcie  kampanii wyborczej, bo federacja zamierza wystawiać kandydatów zarówno do Sejmu, jak i Senatu. Wiele wskazuje na to, że ma szansę stać się istotną siłą polityczną, tzw. języczkiem uwagi, który decyduje o kształcie powyborczej koalicji.

REKLAMA

spot_img

Przeczytaj także

REKLAMA

spot_img

Nowe na stronie