spot_img

Bezpartyjni Samorządowcy wygrali w legnickim sądzie z TVP. Telewizja musi przeprosić

Pozew złożony został w trybie wyborczym w Sądzie Okręgowym w Legnicy. Dotyczył pomijania przez telewizję publiczną Bezpartyjnych Samorządowców w publikowanych sondażach i debatach.

6 września Bezpartyjni Samorządowcy zarejestrowani zostali jako ogólnopolski komitet wyborczy. Poparcie dla tego ugrupowania systematycznie rośnie. Najnowszy sondaż United Surveys dla Wirtualnej Polski szacuje je na poziomie 3,2 proc. Pierwszy po rejestracji komitetu sondaż dla tygodnika DoRzeczy – wskazywał 3,1 proc.

Pozew przeciwko TVP dotyczył sondażu Estymatora. Telewizja Publiczna podała wyniki pięciu partii, pomijając Bezpartyjnych Samorządowców, którzy także w tym badaniu osiągnęli poparcie ponad 3 procent.

– Sąd uznał wszystkie nasze roszczenia. TVP ma m.in.  przeprosić nas w głównym wydaniu Wiadomości. Mam nadzieję, że TVP nie odwoła się od decyzji i rzetelnie będzie informować o działaniach Bezpartyjnych Samorządowców w kampanii wyborczej – mówi Krzysztof Maj z BS.

Sąd zakazał TVP rozpowszechniania niepełnych informacji o wynikach sondażu i nakazał sprostowanie newsa o wynikach badania Estymatora w głównym wydaniu Wiadomości i w TVP Info w programie „Serwis Info Dzień” przez opublikowanie uzupełnionych wyników sondażu.

Przeprosiny mają zostać wyemitowane m.in. w głównym wydaniu Wiadomości o godz. 19.30 w pierwszym dniu po uprawomocnieniu się wyroku.

spot_img

Przeczytaj także

Nowe na stronie