Bezpłatne badania dla kobiet powyżej 55 roku życia w Legnicy

Urząd Miasta Legnicy, Ośrodek Badań Klinicznych Synexus oraz Polskie Stowarzyszenie Diabetyków Koło w Legnicy zapraszają legniczanki powyżej 55 roku życia, które do tej pory nie leczyły się na osteoporozę, do zapisów na bezpłatne badania gęstości kości.

Odbędą się one w specjalnym osteobusie, który 10 stycznia zajedzie pod Centrum Wolontariatu Miejskiego w Legnicy (Rynek 19). Badania odbędą się w godz. 8.30-15.30. Dla kobiet powyżej 55 roku życia są one bezpłatne.

Akcja jest już kolejnym przedsięwzięciem realizowanym wspólnie z legnickim Stowarzyszeniem Diabetyków. Na ostatnio organizowanej w Legnicy konferencji naukowej „Apetyt na zdrowie” nawiązano współpracę z partnerem stowarzyszenia i zainicjowano przedsięwzięcie skierowane do legniczanek.

Badanie, które będzie wykonane, to densytometria. Jest to podstawowe badanie wykorzystywane w diagnostyce osteoporozy, które służy do oceny gęstości mineralnej kości. Pomaga ono ocenić ryzyko złamań kości, wskazuje czy należy rozpocząć leczenie osteoporozy. Wyniki badania DXA są podstawą zakwalifikowania do programu leczenia osteoporozy.

Zapisy na badania odbywają się telefonicznie pod numerem 880 573 606.

Źródło: Urząd Miasta Legnicy

REKLAMA

spot_img

Przeczytaj także

REKLAMA

spot_img

Nowe na stronie