REKLAMA

spot_img

Bitwa o Legnicę! Przedwyborcza debata kandydatów na prezydenta miasta

Likwidacja straży miejskiej, bezpłatna komunikacja, wykorzystanie potencjału Zamku Piastowskiego, budowa nowego krytego basenu – to najbardziej wyraziste i konkretne deklaracje, które padły dziś podczas debaty kandydatów na prezydenta Legnicy, zorganizowanej przez Polskie Radio Wrocław. Jej uczestnicy odpowiadali na pytania dziennikarzy i zdawali je swoim adwersarzom.

W debacie PRW wzięli udział wszyscy kandydaci ubiegający się o fotel prezydenta Legnicy: Bartłomiej Rodak z komitetu „Legnica od Nowa”, Maciej Kupaj z Koalicji Obywatelskiej, Joanna Śliwińska-Łokaj z Prawa i Sprawiedliwości oraz Tadeusz Krzakowski, startujący ze swojego komitetu (kolejność kandydatów wylosowana w radiowym studiu).

Jak na przedwyborczą debatę przystało zasady twarde i równe dla wszystkich: minuta na odpowiedź, dwadzieścia sekund na zadanie pytania konkurentowi.

Komunikacja, trasy rowerowe, centrum przesiadkowe, budowa hali i Aquaparku, gospodarka odpadami, dziurowe drogi i nierówne chodniki oraz przedłużające się inwestycje m.in. Centrum Witelona – to tematy, które zdominowały dyskusję.

Ma być lepiej – we wszystkich tych sferach – jak zwykle przed wyborami wszyscy politycy są co do tego zgodni. Bez wątpienia liderami debaty byli Bartłomiej Rodak i Maciej Kupaj. Z ich ust padły konkrety!

Likwidacja straży miejskiej i przekazanie wydatkowych na nią środków policji na walkę z przestępczością w mieście – to pomysł Bartłomieja Rodaka z „Legnicy od nowa”. Bezpłatna komunikacja miejska – to także przedwyborcza obietnica Rodaka.

Maciej Kupaj z kolei chce wykorzystać potencjał Zamku Piastowskiego. Z 13,5 mln turystów odwiedzających rokrocznie Dolny Śląsk, do Legnicy nie przejeżdża prawie nikt – podkreślił kandydat KO i to chce zmienić, by ożywić gospodarkę.

Joanna Śliwińska-Łokaj z PiS ma żal do ustępującego prezydenta Tadeusza Krzakowskiego, że projektowany nowy kryty basen w Legnicy nie będzie pełnowymiarowy. Tadeusz Krzakowski twierdzi, że decyzja w tej sprawie zapadła po „wsłuchaniu się w głos mieszkańców”.

Debatę kandydatów na prezydenta Legnicy poprowadzili legniccy dziennikarze Polskiego Radia Wrocław Karolina Bieniek i Andrzej Andrzejewski.

Kliknij tutaj, by wysłuchać całej debaty

Przeczytaj także

Nowe na stronie