REKLAMA

spot_img

Bizneswoman od Ziobry – oto kandydatka PiS na prezydenta Legnicy

Na sześć tygodni przed wyborami Prawo i Sprawiedliwość nareszcie zaprezentowało swoją kandydatkę na prezydenta Legnicy. To współwłaścicielka hurtowni kosmetyczno-chemicznej, miejska radna, 45-letnia Joanna Śliwińska-Łokaj.

Spekulacje dotyczące kandydata PiS na prezydenta Legnicy trwały kilka miesięcy. Najczęściej w tym kontekście wymieniano przewodniczącą rady miejskiej Martę Wisłocką, byłą posłankę Ewę Szymańską i starostę legnickiego Adama Babuśkę. Ostatnio na giełdę nazwisk wskoczył też radny Andrzej Lorenc. Tymczasem PiS, nieoczekiwanie postawiło na Joannę Śliwińską – Łokaj. Jej kandydaturę ogłosiła na wtorkowej konferencji prasowej szefowa PiS na Dolnym Śląsku, posłanka Elżbieta Witek.

Kim jest Joanna Śliwińska-Łokaj?

Joanna Śliwińska-Łokaj jest działaczką partii Zbigniewa Ziobry, Suwerennej Polski (do niedawna Solidarna Polska). W polityce pojawiła się w 2014 r., kiedy to trafiła na listę tego ugrupowania w wyborach do Parlamentu Europejskiego. Do Brukseli jednak nie wyjechała. Potem, już z listy PiS, bez powodzenia walczyła o mandat w radzie miejskiej. Sztuka ta udała się za drugim razem. W 2018 r. otrzymała w swoim okręgu 359 głosów i została miejską radną.

Joanna Śliwińska-Łokaj od 2021 r. jest wiceprzewodniczącą rady miejskiej. FOT. Facebook/Joanna Śliwińska-Łokaj

W 2021 r. skorzystała na politycznym trzęsieniu ziemi w radzie miejskiej, gdy prezydent Tadeusz Krzakowski zawarł sojusz z PiS, otrzymując stanowisko wiceprzewodniczącej. Do najaktywniejszych radnych nigdy nie należała. Na pewno jednak zapamiętana zostanie, jako zagorzała przeciwniczka Teatru Modrzejewskiej. Śliwińska-Łokaj całkiem niedawno apelowała o zaprzestanie finansowania jednej z najlepszych w Polsce scen. Dodajmy, że sama w teatrze nigdy nie była widziana.

Kwiaty dla Mateusza Morawieckiego

Regularnie za to stawia się na politycznych happeningach „dobrej zmiany”. Kilka lat temu gdy do Legnicy przyjechał Mateusz Morawiecki, pamiętała o jego urodzinach. Ówczesny premier otrzymał od radnej bukiet kwiatów. Kandydatka na prezydenta Legnicy w mediach społecznościowych regularnie zresztą wychwalała zarówno Morawieckiego oraz politykę PiS nie kryjąc przy tym niechęci do  liberalno-lewicowej opozycji. Wiceszefowa rady miejskiej lubi też w sieci podrwić z Niemców, co w jej środowisku politycznym jest pozycją obowiązkową. Podobnie, jak z TVN-u i ekologów. Wspiera za to TV Republika i protesty „wolnych Polaków”.

Na co dzień Joanna Śliwińska-Łokaj prowadzi rodzinny biznes. Jest współwłaścicielką dobrze prosperującej hurtowni kosmetyczno-chemicznej.

Przeczytaj także

Nowe na stronie