Blikiem za podatek od nieruchomości i śmieci? W Legnicy to nadal niemożliwe!

W aplikacji mObywatel można płacić za niektóre podatki Blikiem z telefonu. Tak jest już w wielu polskich miastach. Legnica dopiero się do tego przymierza, ale konkretnych terminów brak! 

W ramach akcji pilotażowej Ministerstwa Cyfryzacji system obowiązuje w kilkudziesięciu miastach Polski. Ministerstwo Cyfryzacji zaapelowało do kolejnych samorządów, by zgłaszały się do projektu, co ułatwi obywatelom uiszczanie opłat.

mObywatel we wszystkich samorządach, które przystąpiły do pilotażu pozwala szybko zapłacić podatek od nieruchomości. Zależnie od lokalizacji, w niektórych przypadkach można również uiścić w ten sposób:

  • opłatę za gospodarowanie odpadami komunalnymi,
  • podatek leśny od osób fizycznych,
  • podatek rolny od osób fizycznych,
  • łączne zobowiązanie pieniężne.

– W legnickim ratuszu obyło się spotkanie z przedstawicielem BLIK-a. Aktualnie będą prowadzone prace związane systemami informatycznymi tak, aby dane gromadzone przez legnicki samorząd mogły być pobrane przez rządową aplikację – czytamy na stronie internetowej Urzędu Miasta Legnicy.

To oznacza, że na Blika w Legnicy jeszcze poczekamy. Z powodzeniem z tej formy płatności korzystają już Bielsko-Biała, Brzeszcze, Bydgoszcz, Chełm, Cieszyn, Dąbrowa Górnicza, Elbląg, Gdańsk, Gdynia, Grudziądz, Hażlach, Jasienica, Kalety, Kalisz, Kielce, Krotoszyn, Leżajsk, Lubenia, Łowicz, Mielec, Mińsk Mazowiecki, Nowy Dwór Mazowiecki, Oława, Ostrowiec Świętokrzyski, Piaseczno, Piekary Śląskie, Pleszew, Płock, Polanka Wielka, Police, Poznań, Ruda Śląska, Rumia, Skierniewice, Sopot, Stalowa Wola, Starogard Gdański, Tarnowo Podgórne, Tarnowskie Góry, Toruń, Włocławek, Wodzisław Śląski, Zabrze, Zielona Góra oraz Zielonki.

REKLAMA

spot_img

Przeczytaj także

REKLAMA

spot_img

Nowe na stronie