Błyskawiczne zmiany w KGHM. Jest już nowy prezes!

Siedem godzin po zmianie rady nadzorczej KGHM – spółka poinformowała o odwołaniu dotychczasowego zarządu i powołaniu nowego prezesa. Został nim Zbigniew Bryja, który dziś wszedł do rady nadzorczej miedziowej spółki. Będzie pełnił funkcję prezesa KGHM do czasu rozstrzygnięcia konkursu na to stanowisko.

W giełdowym komunikacie poinformowano o odwołaniu ze składu zarządu prezesa Tomasza Zdzikota, wiceprezesa zarządu ds. finansowych Mateusza Wodejki i Marka Pietrzaka, wiceprezesa zarządu ds. korporacyjnych.

Przez najbliższe tygodnie to w rękach Zbigniewa Bryi spoczywać będą wszystkie uprawnienia zarządcze w KGHM. Oprócz funkcji prezesa pełnić będzie obowiązki wiceprezesa ds. finansowych, wiceprezesa ds. korporacyjnych oraz wiceprezesa zarządu ds. rozwoju.

Zbigniew Bryja ukończył Wydział Górniczy Politechniki Wrocławskiej, specjalizując się w technologii eksploatacji złóż. Pełnił funkcje: głównego inżyniera Wydziału Mechaniki Górotworu i Obudowy Politechniki Wrocławskiej, a w samym KGHM: dyrektora ds. przygotowania produkcji, dyrektora naczelnego kopalni, dyrektora generalnego górnictwa oraz dyrektora generalnego ds. inwestycji i rozwoju w KGHM Polska Miedź. Był również prezesem spółki PAK Górnictwo.

REKLAMA

spot_img

Przeczytaj także

REKLAMA

spot_img

Nowe na stronie