Boiska przy II LO, „Budowlance” i w pobliżu Stadionu Miejskiego będą jak nowe

Miasto podpisało umowę z firmą Bud Ziem na przebudowę trzech kompleksów sportowych w Legnicy. Zobowiązuje ona wykonawcę do zakończenia inwestycji w terminie 19 miesięcy czyli do października 2024 roku.

Odnowione zostaną boiska z nawierzchnią syntetyczną w II Liceum Ogólnokształcącym, Zespole Szkół Budowlanych oraz w Parku Miejskim wraz z bieżnią. Jedyną firmą,  która złożyła ofertę na tę inwestycję była  firma Bud Ziem. W wyniku negocjacji ustalono kwotę tego zadania w wysokości18 mln 566 tys. 850 zł.

– Jak zapewnia wykonawca tej inwestycji nowa nawierzchnia będzie z najwyższej półki,  od renomowanych firm. Podczas prac w II LO wszystkie drzewa w pobliżu placu budowy budę odpowiednio zabezpieczone. Nasze miasto otrzymało na tę inwestycję z Rządowego Programu Polski  Ład dofinansowanie w kwocie 15 mln 750 tys. zł – informuje Urząd Miasta Legnicy.

Inwestycja obejmie:

  • kompleksową modernizację bazy sportowej II Liceum Ogólnokształcącego, w tym m.in. budowa wielofunkcyjnych boisk do gier zespołowych i tenisa oraz innych elementów wyposażenia boisk.
  • przebudowę boiska piłkarskiego z nawierzchnią ze sztucznej trawy przy Zespole Szkół Budowlanych.
  • przebudowę boiska piłkarskiego z nawierzchnią ze sztucznej trawy przy Stadionie Miejskim im. Orła Białego w Parku Miejskim, w tym także 6 – torowej bieżni lekkoatletycznej.

Przeczytaj także

Nowe na stronie