REKLAMA

spot_img

Broń, amunicja i narkotyki w kolejnej, zlikwidowanej jaskini hazardu

To już trzecia, zorganizowana w ostatnim czasie akcja wymierzona w organizatorów tego przestępczego procederu. Przeprowadzili ją legniccy policjanci i funkcjonariuszy Dolnośląskiego Urzędu Celno-Skarbowego.

Tym razem lokal, w którym prowadzone były gry hazardowe namierzony został w Prochowicach. W trakcie działań funkcjonariusze zatrzymali dwóch mieszkańców Prochowic i zabezpieczyli cztery automaty do gier hazardowych wraz ze znajdującą się w kasetach automatów gotówką.

– Podczas przeszukania mężczyzn oraz pomieszczeń w lokalu policjanci ujawnili i zabezpieczyli pistolet gazowy, amunicję, narkotyki, woreczki strunowe oraz łyżeczkę i wagę elektroniczną służącą do porcjowania narkotyków – relacjonuje komisarz Jagoda Ekiert z Komendy Miejskiej Policji w Legnicy.

37-letni mieszkaniec Prochowic usłyszał zarzut urządzania i prowadzenia gier o charakterze losowym w celach komercyjnych, bez wymaganego zezwolenia. Natomiast 49-letni prochowiczanin zarzut posiadania narkotyków.

Za posiadanie nielegalnych automatów i innego sprzętu umożliwiającego prowadzenie gier hazardowych grożą surowe kary w wysokości 100 tys. zł od jednego automatu. Za organizowanie gier hazardowych poza wysoką grzywną grozi również kara pozbawienia wolności do lat 3.

Przeczytaj także

Nowe na stronie