Brutalny napad w parku. Napastnik przewrócił ofiarę, uderzał pięściami w głowę i groził nożem

Do stojącego 40-latka podszedł znany mu 26-letni mężczyzna, który zażądał zwrotu rzekomo pożyczonych mu pieniędzy. Pokrzywdzony nie wiedział o co chodzi i odmówił wydania gotówki. Wtedy zaczęła się jatka!

Do zdarzenia doszło – nomen omen – na terenie jaworskiego Parku Pokoju.

– Zdenerwowany 26-latek przewrócił swoją ofiarę na ziemi, a następnie zadawał mu uderzenia pięściami w głowę,  po czym wyciągnął z kieszeni kurtki nóż i grożąc jego użyciem zażądał od pokrzywdzonego wydania telefonu komórkowego. W efekcie wystraszony 40-latek, w obawie o swoje zdrowie i życie, wydał  napastnikowi telefon o wartości 550 zł. Sprawca z łupem uciekł z miejsca zdarzenia, a pokrzywdzony sam zgłosił się do jaworskiej komendy – relacjonuje aspirant sztabowa Ewa Kluczyńska z Komendy powiatowej Policji w Jaworze.

Policyjne śledztwo już następnego dnia doprowadziło funkcjonariuszy do sprawcy. 26-latek zatrzymany został w miejscu swojego zamieszkania. Usłyszał zarzut rozboju z użyciem niebezpiecznego narzędzia. Prokurator zastosował wobec mężczyzny środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy.

Grozi mu kara od 3 do 12 lat pozbawienia wolności.

REKLAMA

spot_img

Przeczytaj także

REKLAMA

spot_img

Nowe na stronie