Był w posiadaniu narkotyków, broni i amunicji. Policjanci zatrzymali 41-latka

W Legnicy zatrzymano 41-letniego mężczyznę, który był poszukiwany przez policję. W trakcie przeszukania, policjanci znaleźli ponad 2 kg narkotyków, nielegalną broń, amunicję i ponad 100 tysięcy złotych w gotówce.

Mężczyzna został zatrzymany w miniony piątek w godzinach południowych w swoim mieszkaniu na jednym z legnickich osiedli. Podczas przeszukania jego osoby policjanci znaleźli kilkanaście działek substancji skrystalizowanej koloru białego oraz 3 sztuki amunicji.

W trakcie dalszych czynności policjanci w pomieszczeniach gospodarczych oraz w miejscu zamieszkania mężczyzny znaleźli dwie sztuki broni palnej, w tym pistolet i karabin maszynowy, oraz amunicję na którą nie posiadał wymaganego pozwolenia. Podczas dalszych skrupulatnych przeszukań zabezpieczono ponad 0,5 kg metamfetaminy, ponad 1,5 kg marihuany, blisko 1000 sztuk tabletek zawierających pseudoefedrynę. Ponadto zabezpieczono środki pieniężne w kwocie ponad 100 tysięcy złotych.

Mężczyzna został zatrzymany i przewieziony do policyjnego aresztu. Na wniosek Prokuratury Rejonowej w Legnicy, Sąd zastosował wobec niego 3-miesięczny areszt. Za popełnione przestępstwa grozi mu kara do 12 lat pozbawienia wolności.

Przeczytaj także

Nowe na stronie