REKLAMA

spot_img

Była tak pijana, że nie pamiętała, jak dojechała z Legnicy do Lubina

Policjanci z Lubina zatrzymali 39-letnią kobietę jadącą przez miasto toyotą z urwanym zderzakiem i stłuczonym reflektorem. Okazało się, że była kompletnie pijana. W organizmie miała 2,3 promila alkoholu. Na komendzie mieszkanka powiatu nowosolskiego powiedziała, że wracała z urodzin teściów w Legnicy i nie wiedziała, jak znalazła się w Lubinie.

Do zdarzenia doszło w nocy z soboty na niedzielę. Około godz. 1 lubińska policja otrzymała zgłoszenie, że na ul. Jana Pawła II, osobową toyotą podróżuje kobieta, która może nietrzeźwa. Dodatkowo jej samochód miał widoczne uszkodzenia, w tym urwany zderzak, który ciągnęła  po drodze.

– Na miejsce niezwłocznie udali się funkcjonariusze ruchu drogowego. Mundurowi zastali kobietę przed jednym z lokali na ul. Jana Pawła II. Po wylegitymowaniu okazało się, że jest to 39-letnia mieszkanka powiatu nowosolskiego. Od razu wyczuli od niej silną woń alkoholu. Badanie alkomatem wykazało w jej organizmie 2,3 promila tego trunku – informuje asp. sztab. Sylwia Serafin z Komendy Powiatowej Policji w Lubinie.

– Kobieta powiedziała policjantom, że do Lubina przyjechała z Legnicy, gdzie piła alkohol na urodzinach teściów. Następnie wsiadła za kierownicę swojego samochodu. Nie wiedziała nawet, że znalazła się w Lubinie. Nie pamiętała również w jakich okolicznościach doszło do uszkodzenia jej pojazdu – dodaje oficer prasowy lubińskiej policji.

Nagranie z miejskiego monitoringu pokazało, jak godzinę przed zatrzymaniem pijana 39-latka na skrzyżowaniu straciła panowanie nad kierownicą i wjechała na krawężnik i pas zieleni. Odjechała z miejsca zdarzenia, zatrzymała się na chwilę na parkingu jednego z marketów, a następnie ruszyła w dalszą podróż.

Obejrzycie filmik z miejskiego monitoringu:

Policjanci zatrzymali kobiecie prawo jazdy, a jej samochód został odholowany na policyjny parking. 39-latce grozą dwa lata odsiadki, wysoka grzywna i rzecz jasna, długi zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.

Przeczytaj także

Nowe na stronie