REKLAMA

spot_img

Były siatkarz dyrektorem szkoły. Jego syn jest gwiazdą reprezentacji

Urząd miasta rozstrzygnął konkursy na dyrektorów trzech legnickich szkół. Wiadomo, kto od nowego roku szkolnego będzie rządził w Zespole Szkół Integracyjnych, II Liceum Ogólnokształcącym  i Szkole Podstawowej nr 18.

Od roku szkolnego 2024/2025 dyrektorem Zespołu Szkół Integracyjnych będzie obecny wicedyrektor, 54-letni Dariusz Popiwczak. Na stanowisku zastąpi odchodzącego na emeryturę Sławomira Mateję, który dyrektorski gabinet zajmował od 2002 r.

Dariusz Popiwczak ze szkołą na Piekarach związany jest od wielu lat, był w niej nauczycielem wychowania fizycznego. Nowy dyrektor ZSI to jeden z najlepszych legnickich siatkarzy w historii. Przez całą swoją karierę związany był z Ikarem.

Znacznie większą karierę na siatkarskich parkietach zrobił jednak jego syn, Jakub. 28-latek jest etatowym reprezentantem Polski. Sięgnął z nią po medale mistrzostw Europy, świata i Ligi Narodów. Ma duże szanse na wyjazd na tegoroczne Igrzyska Olimpijskie w Paryżu. Co ciekawe, Jakub Popiwczak jest absolwentem ZSI.

Dodajmy, że w 2018 r. Dariusz Popiwczak zdobył mandat w radzie miejskiej z listy komitetu Tadeusza Krzakowskiego. Ostatecznie zrzekł się z niego, wybierając pracę w szkole.

Zmian nie będzie w II LO i SP 18. W najlepszym legnickim liceum dyrektorką pozostanie Anna Górska natomiast w „osiemnastce” Krzysztof Sadłocha.

Przeczytaj także

Nowe na stronie