REKLAMA

spot_img

REKLAMA

spot_img

Cerekwicka, Szomańska, Ziółko i Zagrobelny już w niedzielę w legnickim Rynku

Tegoroczne obchody, przypadającego 4 maja Dnia Hutnika rozpoczną się w najbliższy piątek. Koncert z tej okazji odbędzie się w niedzielę 14 maja o godz. 19.00 w legnickim Rynku.

Gwiazdami koncertu będą Kasia Cerekwicka, Olga Szomańska, Mateusz Ziółko, Łukasz Zagrobelny, Orkiestra Symfoniczna w 25-osobowym składzie pod dyrekcją Tomasz Szymusia.

Publiczność zobaczy także artystów młodego pokolenia z regionu oraz orkiestrę hutniczą z Huty Miedzi w Głogowie pod kierownictwem kapelmistrza Bartłomieja Nienartowicza wraz z zespołem mażoretek. Wydarzenie poprowadzi Małgorzata Tomaszewska i Aleksander Sikora.

Koncert to jeden z elementów obchodów przypadającego w tym roku jubileuszu 70-lecia Huty Miedzi Legnica. Firma planuje jeszcze w tym roku inne atrakcje dla mieszkańców – m.in. mapping, imprezę sportową i inne niespodzianki. 

Z kolei Miasto Legnica, podczas obchodów hutniczego święta, zrealizuje plenerową wystawę „Alchemia miedzi”, która pojawi się w legnickim Rynku 14 maja. Wystawa prezentuje najnowsze i historyczne zdjęcia wnętrza legnickiej Huty Miedzi, w tym fotografie Szczepana Knapa. Można będzie na nich zobaczyć,  jak w Legnicy, w ogniu formuje się miedź, podstawowy surowiec XXI wieku.

Przeczytaj także

Nowe na stronie