Chciał zabić siostrę. Pod wpływem metamfetaminy był nieobliczalny

Zachowanie 39-latka przeraziło kobietę. Brat groził jej śmiercią, co wzbudziły u kobiety realne poczucie, iż zostaną spełnione, dlatego zdecydowała się wezwać policję.

Do incydentu doszło w jednej z kamienic w centrum Jawora. Funkcjonariusze otrzymali zgłoszenie dotyczące gróźb karalnych pozbawienia życia, które kierował wobec siostry 39-letni mieszkaniec tego miasta.

– Skierowani na miejsce policjanci w rozmowie z pokrzywdzoną ustalili, że brat zgłaszającej, prawdopodobnie będąc pod działaniem narkotyków, wypowiadał w stosunku do niej groźby pozbawienia jej życia, które wzbudziły u kobiety realne poczucie, iż zostaną spełnione. Z relacji jaworzanki wynikało, że mężczyzna był w przeszłości karany za tego typu przestępstwo i odbywał już karę pozbawienia wolności – relacjonuje aspirant sztabowa Ewa Kluczyńska z Komendy Powiatowej Policji w Jaworze.

39-latek został zatrzymany. Miał przy sobie metamfetaminę.

Mężczyzna usłyszał zarzuty, a sąd na wniosek Prokuratury Rejonowej w Jaworze zastosował wobec zatrzymanego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres dwóch miesięcy.

Mężczyzna będzie odpowiadał w warunkach recydywy. Grozi mu kara nawet do 4,5 roku pozbawienia wolności.

Przeczytaj także

Nowe na stronie