spot_img

spot_img

Cudu nie będzie. Miedź spada z Ekstraklasy!

W 30. kolejce PKO BP Ekstraklasy poznaliśmy pierwszego spadkowicza. Po remisie z Cracovią, Miedź Legnica nie ma już szans na utrzymanie się w najwyższej kolejce Ekstraklasy.

Przed meczem w Krakowie, podopieczni Grzegorza Mokrego mieli jeszcze matematyczne szanse na utrzymanie się w Ekstraklasie. Misja ta wydawała się niemożliwa, gdyż Miedź musiałaby wygrać wszystkie mecze do końca sezonu i liczyć na potknięcia sąsiadów w tabeli. Legniczanie nie wygrali ligowego meczu od lutego, nic więc zatem dziwnego, że powodów do optymizmu nie było.

Pierwsza połowa spotkania na pewno nie zachwyciła kibiców zgromadzonych na stadionie w Krakowie. Gospodarze co prawda mieli przewagę, jednak nie znaleźli pomysłu na rozmontowanie obrony zespołu z Legnicy. Cracovia próbowała swoich szans strzałami z dystansu, jednak nie znalazły one drogi do bramki. Tuż przed przerwą Miedź otworzyła wynik spotkania. Fantastyczne podanie Domingueza wykorzystać Drachal, który uderzył obok bezradnego bramkarza Cracovii. Na przerwę, legniczanie zeszli z jednobramkowym prowadzeniem.

Druga odsłona również nie przyniosła zbyt wielu emocji a fragmentami to Miedź miała przewagę. Dwadzieścia minut przed końcem spotkania, do głosu doszedł rezerwowy Cracovii. Konoplyanka pokonał Abramowicza. „Pasy” miały jeszcze kilka okazji by zdobyć zwycięskiego gola, jednak ich zawodnicy razili nieskutecznością. W „Majówkowy” poniedziałek, Cracovia zremisowała z Miedzią Legnica 1:1.

Po 30. kolejkach PKO BP Ekstraklasy, Miedź zgromadziła na swoim koncie 22 punkty i zajmuje ostatnie miejsce w tabeli. Legniczanie kolejny sezon rozpoczną w I lidze. W następny poniedziałek drużyna prowadzona przez Grzegorza Mokrego zagra na wyjeździe z Widzewem Łódź.

Cracovia – Miedź Legnica 1:1 (0:1)

Bramki: Konoplyanka (69’) – Drachal (45+1’)

Żółte kartki: Rakoczy (Cracovia) oraz Niewulis, Dominguez, Tront (Miedź).

Cracovia: Karol Niemczycki – Otar Kakabadze, Arttu Hoskonen, Jakub Jugas, Virgil Ghita, Paweł Jaroszyński – Takuto Oshima, Karol Knap (46′ Jani Atanasov), Michał Rakoczy (67′ Patryk Makuch) – Mateusz Bochnak (46′ Jewhen Konoplanka), Benjamin Kallman (80′ Jakub Myszor).

Miedź: Mateusz Abramowicz – Levent Guelen, Nemanja Mijusković, Andrzej Niewulis, Jurich Carolina – Dawid Drachal (83′ Michael Kostka), Maxime Dominguez, Kamil Drygas (77′ Damian Tront), Chuca, Dimityr Wełkowski – Angelo Henriquez (78′ Koldo Obieta).