Czarna seria na podlegnickim odcinku A4. Trzy wypadki z udziałem tirów [ZDJĘCIA]

FOT. mł. asp. Tomasz Gregulski/PSP LEGNICA

Jedna osoba została ranna w wyniku wypadku, do którego doszło dziś ok. godz. 11.00 na podlegnickim odcinku autostrady A4. Między węzłami Legnica Wschód i Legnickie Pole na wysokości Gniewomierza zderzyły się dwa samochody ciężarowe. Autostrada w kierunku Wrocławiu była zablokowana przez prawie trzy godziny. Później doszło do dwóch kolejnych wypadków.

Jak wynika z informacji przekazanych przez Komendę Miejską Państwowej Straży Pożarnej w Legnicy jeden z tirów najechał na tył drugiego. W kabinie jednego z pojazdów zakleszczony został kierowca. Za pomocą specjalistycznego sprzętu strażacy wyciągnęli z samochodu uwięzionego mężczyznę. Kierowca cały był przytomny. Trafił pod opiekę Zespołu ratownictwa Medycznego.

Wyznaczony był objazd. Ok. godz. 13.45 przywrócono ruch jednym z pasów.

Ok godz. 12.30 na 87 kilometrze autostrady A4 na wysokości Legnicy w kierunku Wrocławia samochód ciężarowy zderzył się z autem dostawczym. Jedna osoba została ranna.

Po godz. 15.00 kilka kilometrów dalej – także między węzłami Legnica Południe i Legnica Wschód pojazd ciężarowy uderzył w bariery energochłonne w pasie rozdziału. Zablokowany jest lewy pas. Utrudnienia mogą potrwać nawet do godz. 18.00 – informuje dyżurny Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad we Wrocławiu.

Sugerowany objazd dla samochodów osobowych od Chojnowa na dk 94 przez Legnicę do Prochowic i powrót na A4 od Wądroża Wielkiego. Sugerowany objazd dla pojazdów ciężarowych od zjazdu Legnica Południe na S3 do Bolkowa, następnie dk 5 przez Strzegom i powrót na A4 na Kostomłotach.

Zobacz zdjęcia – kliknij kolejną cyfrę

Przeczytaj także

Nowe na stronie