spot_img

Czas na derby!

To starcie dwóch największych rywali w regionie. Choć podtekstów poniedziałkowych derbów pomiędzy Zagłębiem Lubin a Miedzią Legnica jest znacznie więcej, będzie to przede wszystkim bój o pozostanie w PKO BP Ekstraklasie.

Historia meczów pomiędzy Miedzią Legnica a Zagłębiem Lubin sięga 1972 r. Od tej pory oba zespoły mierzyły się ze sobą w siedemnastu pojedynkach a ich bilans jest bardzo wyrównany. Miedź wygrywała sześć razy, w czterech meczach padł remis a siedmiokrotnie ze zwycięstwa cieszyli się piłkarze Zagłębia.

W tym sezonie Miedź i Zagłębie spisują się poniżej oczekiwań. Podopieczni Grzegorza Mokrego zajmują ostatnie miejsce w tabeli, choć ich gra nie jest adekwatna do zajmowanej pozycji. Miedź prezentuje się bardzo przyzwoicie, jednak piłkarze w tym roku wygrali zaledwie jedno ligowe spotkanie w tym roku. Zagłębie do meczu derbowego również przystępują w bardzo dobrych nastrojach. W poprzedniej kolejce, drużyna z Lubina pokonała na wyjeździe Lecha Poznań 2:1.

O tym, że spotkanie jest prestiżowe dla regionu świadczy fakt, że kibice Miedzi specjalnie mobilizują się na ten wyjazd. Legniccy fani udadzą się do Lubina pociągiem specjalnym.

Derbowa potyczka Zagłębia z Miedzią Legnica zostanie rozegrana w najbliższy poniedziałek o godzinie 19.00 na stadionie w Lubinie. Sędzią spotkania będzie Sebastian Krasny.

spot_img

Przeczytaj także

Nowe na stronie