REKLAMA

spot_img

Czesław Mozil stworzył piosenkę z okazji 15-lecia KD. Posłuchajcie i zobaczcie zdjęcia z imprezy

„Koleje ludzkich losów” – to tytuł utworu napisanego i skomponowanego przez Czesława Mozila z okazji 15-lecia Kolei Dolnośląskich. Artysta wykonał ją dziś podczas pierwszego dnia Drzwi Otwartych KD. Impreza odbywa się w nowej Hali Serwisowej spółki przy ul. Pątnowskiej 1. W sobotę część druga.

„Koleje, koleje ludzkich losów, tanieje ten przemieszczania sposób, aleje żelazne i niewąskie, koleje szczególnie dolnośląskie” – to refren piosenki, która jak zapewnia Czesław Mozil, za rok będzie hitem.

Gwiazdą pierwszego dnia imprezy był także legnicki artysta Gabriel Fleszar.

Działo się wiele. Prezentacja zabytkowego czeskiego Motoraka, możliwość przejechania się drezyną, ekspozycje m.in. „Kolejkowa” i  Wioski Słowiańskiej – to tylko część atrakcji. Dla zwiedzających dostępny był także symulator KD.

Do tego gry i zabawy dla najmłodszych oraz strefa gastro.

Jutro część druga imprezy. Początek o godz. 12.00. Wystąpią zespół „Nicponie” (godz. 14.00) oraz Michalina Maruniak i zespół „Kminek” (godz.17.)

Dojazd na Dni Otwarte Kolei Dolnośląskich jest możliwy wyłącznie pociągami, które będą odjeżdżać o pełnych godzinach z legnickiego dworca z peronu nr 1, począwszy od godz. 12.00 w sobotę.

Wrócić z imprezy będzie można również pociągami. Te odjadą z sprzed Hali Serwisowej 40 minut po każdej pełnej godzinie. Ostatni pociąg z imprezy wyjedzie o godz. 20.10.

Przeczytaj także

Nowe na stronie