spot_img

Czołowe zderzenie pod Legnicą. Sprawca uciekł, ale wytropił go policyjny pies (AKTUALIZACJA)  

Dziś ok. 6.45 doszło do czołowego zderzenia dwóch samochodów osobowych w podlegnickim Grzymalinie. Sprawca wypadku uciekł z miejsca zdarzenia, ale wszczęte pooszukiwania z udziałem policyjnego psa szybko pozwoliły go namierzyć i zatrzymać. Okazało się, że był pod wpływem narkotyków.

W wyniku wypadku ranna została kierująca samochodem marki Volkswagen. Kobieta – prawdopodobnie ma złamaną nogę. Trafiła do szpitala.

– Kierowca audi wyprzedzając w sposób niedozwolony na łuku drogi, zjechał na przeciwny pas ruchu i zderzył się czołowo z jadącą z naprzeciwka kobietą – mówi młodsza aspirant Anna Tersa z Komendy Miejskiej Policji w Legnicy.

Sprawca uciekł z miejsca zdarzenia, ale szybko został zatrzymany. Jego trop namierzył policyjny pies, doprowadzając funkcjonariuszy do sprawcy wypadku. Okazało się, że był pod wpływem środków odurzających.

Zarzutów usłyszy kilka: prowadzenie auta po zażyciu narkotyków, spowodowanie wypadku, ucieczka z miejsca zdarzenia i nieudzielenie pomocy poszkodowanej.

Na miejscu wypadku pracowały dwa zastępy Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 1 z Legnicy oraz OSP Grzymalin. Strażacy zabezpieczyli miejsce wypadku oraz odłączyli zasilanie w pojazdach.

spot_img

Przeczytaj także

Nowe na stronie