REKLAMA

spot_img

Dlaczego kapitan Miedzi Nemanja Mijusković zagra w sobotę w różowej opasce?

Podczas 12. kolejki Fortuna 1 Ligi odbędzie się akcja #RakNieGraFair, która organizowana jest przez Pierwszą Ligą Piłkarską we współpracy ze Stowarzyszeniem „Młode z rakiem”. Akcja zwraca uwagę na istotę badań profilaktycznych w kierunku raka piersi bez względu na wiek, czy płeć. Wczesne wykrycie raka piersi daje możliwość wyleczenia.

Październik to Miesiąc Świadomości Raka Piersi. W tym czasie podejmowane są tematy związane z profilaktyką, diagnostyką, a także nowoczesnym leczeniem. Rak piersi to najczęściej występujący nowotworów u kobiet zarówno w Polsce, jak i na świecie. Coraz częściej dotyka osoby młode tj. po 20 roku życia. W naszym kraju raka piersi diagnozuje się u około 20 tysięcy kobiet rocznie, co oznacza, że codziennie ponad 50 Polek dowiaduje się o chorobie, a 15 każdego dnia umiera.

„Różowy październik” to idealna okazja do promowania profilaktyki i czujności onkologicznej. Akcja skierowana jest nie tylko do żeńskiej części kibiców, ale także do męskiej. Mężczyźni mogą rozpocząć dyskusję o profilaktyce w swoich domach i tym samym pomóc swoim najbliższym kobietom. Co ważne, uważać muszą także mężczyźni, ponieważ rak piersi może dotknąć także męską część populacji.

Fortuna 1 Liga od lat angażuje się w promocję kwestii istotnych społecznie, które mogą dotyczyć nie tylko piłkarzy i kibiców, ale również ich bliskich. Akcja #RakNieGraFair przełamuje stereotyp myślenia i pokazuje, że rak piersi to choroba nie tylko naszych mam, babć, czy cioć, ale również młodych kobiet i mężczyzn, dlatego tak ważne jest zachowanie czujności onkologicznej.

Podczas 12. kolejki Fortuna 1 Ligi, drużyny i kluby będą promować tę ważną inicjatywę. Kapitanowie zagrają w różowych opaskach kapitańskich, podkreślając swoje zaangażowanie w akcję #RakNieGraFair. Na stadionach pojawi się także baner dotyczący akcji. Podczas meczu kibice będą mogli usłyszeć komunikat zachęcający do profilaktycznych badań. 

Mecz Miedzi Legnica z Wisłą Płock zostanie rozegrany w najbliższą sobotę o godz. 20:00 na Stadionie im. Orła Białego.

Przeczytaj także

Nowe na stronie