REKLAMA

spot_img

REKLAMA

spot_img

Do Szczecina po punkty. W niedzielę Miedź zagra z Pogonią

Do końca sezonu PKO Bo Ekstraklasy pozostały zaledwie trzy kolejki. W niedzielę Miedź Legnica zagra na wyjeździe z Pogonią Szczecin.

Faworytem niedzielnego spotkania jest bez wątpienia Pogoń. Szczecinianie zajmują dotychczas trzecie miejsce w ligowej tabeli i mają spore szanse na awans do europejskich pucharów. Miedź od miesięcy okupuje ostatnią pozycje w Ekstraklasie i niewiele wskazuje na to, że przed końcem sezonu poprawi swoją pozycję.

Pogoń posiada bardzo szeroką kadrę. Oczywiście wszyscy bardzo dobrze znamy Kamila, ale nie tylko on stanowi o sile zespołu. Bardzo szybkie jest także drugie skrzydło, czyli Pontus Almqvist. Jest też Luka Zahović i Alexander Gorgon, który po kontuzji prezentuje się bardzo dobrze w środku pola. Są Mateusz Łęgowski, Damian Dąbrowski, Sebastian Kowalczyk czy częściej wchodzący z ławki Vahan Bichakhchyan, strzelający sporo bramek. Możemy tak wymieniać praktycznie całą kadrę. Mierzymy się z bardzo silną drużyną, więc indywidualnie nie musimy wyróżniać jednego czy dwóch zawodników – zapowiedział na oficjalnej stronie Miedzi, trener Grzegorz Mokry.

Do tej pory, oba zespoły grały ze sobą 13 razy. Zaledwie w trzech spotkaniach lepsza była Miedź. Pogoń wygrała w pięciu pojedynkach, zaś pięciokrotnie padł remis. Początek niedzielnego meczu pomiędzy Pogonią Szczecin a Miedzią Legnica zaplanowano na godzinę 15:00.

Przeczytaj także

Nowe na stronie