REKLAMA

spot_img

REKLAMA

spot_img

Dokonał sześciu rozbojów na terenie Legnicy. Jest już w rękach policji (FILM)

Policjanci zatrzymali 38-letniego mężczyznę, który dokonywał włamań do legnickich sklepików. Grozi mu kara pozbawienia wolności nawet do 15 lat.

W ostatnim czasie w Legnicy doszło do serii napadów na małe sklepiki. Sprawca, zamaskowany mężczyzna, wchodził do sklepów i groził obsłudze pozbawieniem życia lub zdrowia. W niektórych przypadkach używał wobec kasjerek przemocy fizycznej, a w innych trzymał w ręce przedmiot przypominający nóż lub metalową rurkę. W ten sposób zmuszał pracowników sklepu do wydania mu pieniędzy z kasy, a następnie uciekał. Policjanci podjęli intensywne działania w celu zatrzymania sprawcy.

– 38-latek został zatrzymany po ostatnim napadzie, do którego doszło w sobotę 2 września. Sprawca przyłożył kasjerce pod gardło metalową rurkę i dokonał kradzieży pieniędzy w wysokości 1000 złotych. Dzięki pracy operacyjnej oraz trafnego wytypowania sprawcy policjanci w kilka godzin po zdarzeniu zatrzymali mężczyznę, który mógł mieć związek z napadem na sklep – przekazała kom. Jagoda Ekiert z KMP w Legnicy.

Mieszkaniec Legnicy, który w przeszłości był już karany za oszustwa, spowodowanie wypadku drogowego i inne przestępstwa przeciwko życiu i zdrowiu, został zatrzymany pod zarzutem dokonania sześciu rozbojów, w tym dwóch z użyciem niebezpiecznego narzędzia. Straty poniesione przez poszkodowanych sięgają blisko 6 tys. złotych.

Przeczytaj także

Nowe na stronie