REKLAMA

spot_img

REKLAMA

spot_img

Dolnośląski Puchar Polski dla Miedzi II Legnica! (ZDJĘCIA)

Rozgrywany w Chojnowie, finał Dolnośląskiego Pucharu Polski miał fantastyczną oprawę. Rezerwy Miedzi Legnica pokonały IgnerHome Polonię-Stal Świdnica aż 3:0.

Od początku spotkania to rezerwy Miedzi wyglądały na bardziej zdeterminowany zespół. Już w 2. minucie Agbor mógł uzyskać prowadzenie dla legniczan, jednak nie udało mu się zaskoczyć bramkarza Polonii. Chwilę później zespół prowadzony przez Łukasza Bulińskiego cieszył się z pierwszego gola. Po dośrodkowaniu Sławka, do siatki trafił Stępień. Przed przerwą w polu karnym świdniczan, faulowany został Marcin Garuch a arbiter wskazał na rzut karny. Jedenastkę skutecznie wykorzystał sam poszkodowany i na przerwę, Miedź schodziła z dwubramkowym prowadzeniem.

Po zmianie stron wydawało się, że przewaga nadal jest po stronie legniczan. Co prawda, Polonia próbowała swoich szans, jednak rezerwy Miedzi bardzo dobrze spisywały się w obronie. Podopieczni Łukasza Bulińskiego szukali także swoich szans na podwyższenie wyniku. W 54.minucie Emmanuel Agbor ustalił wynik meczu na 3:0.

Dzięki zwycięstwu w finale Dolnośląskiego Pucharu Polski, rezerwy Miedzi rozpoczną te rozgrywki od szczebla centralnego. Warto również pochwalić organizatorów za wzorową organizację rozgrywanego w Chojnowie finału.

IgnerHome Polonia-Stal Świdnica – Miedź II Legnica 0:3 (0:2) 

Bramki: Stępień (13’), Garuch (43’-k.), Agbor (54’) 

Żółte kartki: Emmanuel Agbor (34’)

IgnerHome Polonia-Stal: Kot – Frankowski, Kasprzak, Szydziak (46’ Moskwa), Sowa, Nazar, Kozachenko (69’ Antosik), Filipczak (60’ Wojciechowski), Trzepacz (54’ Migas), Kotyla (74’ Michta), Paszkowski (46’ Białasik) 

Miedź II: Lenarcik – Sławek (79’ Letkiewicz), Pojasek, Lewandowski, Szczepanek (79’ Kania), Stępień (82’ Dryja), Żarkowski, Orzechowski, Garuch, Agbor (59’ Poręba), Zalewski (46’ Skowron).

Sędziował: Sebastian Tarnowski (Wrocław)

Przeczytaj także

Nowe na stronie