REKLAMA

spot_img

Dołożymy do budowy Zbiorczej Drogi Południowej. Grube miliony!

Budowa III etapu Zbiorczej Drogi Południowej będzie znacznie droższa niż zapowiadali prezydent Legnicy Tadeusz Krzakowski i jego urzędnicy. Odcinek łączący al. Rzeczypospolitej z ul. Sudecką ma zostać oddany do użytku na koniec marca br. Tuż przed wyborami samorządowymi.

Ostatni odcinek ZDP to flagowa inwestycja piątej kadencji Tadeusza Krzakowskiego. Powodzenie tego gigantycznego przedsięwzięcia ma pomóc prezydentowi Legnicy w skutecznej walce o reelekcję w kwietniowych wyborach. Nie dziwi więc, że 67-letni gospodarz miasta regularnie publikuje w swoich mediach społecznościowych zdjęcia dokumentujące postęp prac. Te są już na finiszu, a więc wszystko wskazuje na to, że Krzakowski zdąży przeciąć wstęgę przed wyborami.

Prezydent i jego pijarowcy, co oczywiste, nie chwalą się kosztami inwestycji. A te ewidentnie spuchły. Przypomnijmy, że przed dwoma laty przetarg na budowę ZDP wygrało konsorcjum firm Kobylarnia oraz Mirbud. Zawarta umowa opiewa na blisko 88,7 mln zł brutto. Tyle że to kwota już nieaktualna.

O realne koszty inwestycji zapytała w Ratuszu opozycyjna radna Karolina Jaczewska-Szymkowiak. Z odpowiedzi, jakiej udzieliła jej wiceprezydent Jadwiga Zienkiewicz, wynika, że całkowity koszt budowy trzeciego odcinka ZDP wyniesie 116 401 681,48 zł brutto. To kwota wpisana do grudniowej korekty Wieloletniej Prognozy Finansowej. Ostateczny koszt inwestycji poznamy zapewne już po wyborach. I nie można wykluczyć, że będzie jeszcze wyższy.

Przeczytaj także

Nowe na stronie