Dostaliście podejrzanego SMS-a? Zgłoście to koniecznie. Podajemy nowy numer!

Oszuści prześcigają się w pomysłach, jak nas oszukać. Coraz częściej robią to telefonicznie i przez coraz powszechniejsze  komunikatory. Wszystko po to, by uzyskać od nas dane, które mają zamiar wykorzystać w swoim przestępczym procederze.

Ostatnio najpopularniejszy jest WhatsApp i bramki internetowe.

„Cześć! Mamo, tato, babciu. To mój nowy numer lub numer mojego kolegi. Napisz do mnie teraz…”.

„Twoja paczka nie może zostać dostarczona ze względu na brak adresu. Możesz zaktualizować swój adres online i poprosić o nową dostawę” – tu wskazany link.

Tej treści wiadomości otrzymuje ostatnio wiele osób. Niestety duża część pada ofiarą oszustów, udostępniając im tzw. dane wrażliwe.

– W kontaktach z nieznajomymi kierujmy się zawsze zasadą ograniczonego zaufania. W takich sytuacjach nie możemy działać pochopnie. Sprawdźmy w każdy możliwy sposób, czy faktycznie to nasze dziecko lub inna nam bliska osoba prosi o pieniądze. Najlepiej w takiej sytuacji samemu zadzwonić do osoby, która rzekomo potrzebuje od nas pieniędzy i zweryfikować przekazane wiadomością informacje – tłumaczy młodsza aspirant Anna Tersa z Komendy Miejskiej Policji w Legnicy.

Podejrzane SMS-y (oraz inne oszustwa internetowe) można zgłaszać tutaj

Przy czym właśnie uruchomiono łatwy do zapamiętania numer telefoniczny – 8080 pod który można wysłać wiadomość SMS-ową, która wydaje się nam podejrzana.

REKLAMA

spot_img

Przeczytaj także

REKLAMA

spot_img

Nowe na stronie