spot_img

Doznał rozległego zawału serca na podlegnickim odcinku A4. Policjanci uratowali mu życie

Bez natychmiastowej pomocy – to zdarzenie skończyłoby się tragicznie. Kierowca samochodu ciężarowego, doznał rozległego zawału serca na autostradzie A4 w okolicach Legnicy. Uratowali go policjanci legnickiej drogówki wspólnie z funkcjonariuszami z Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu.

Do policyjnego patrolu prowadzącego kontrolę prędkości na A4 podszedł kierowca samochodu ciężarowego, który uskarżał się na ból w klatce piersiowej.

– Funkcjonariusze nie mieli wątpliwości, że to symptomy mogące świadczyć o zawale serca. Natychmiast powiadomili pogotowie ratunkowe, a w tym samym czasie, zaczęli udzielać pomocy mężczyźnie. Kierowca tira z rozpoznanym rozległym zawałem serca został przewieziony do szpitala, gdzie została mu udzielona fachowa pomoc medyczna – relacjonuje młodsza aspirant Anna Tersa z Komendy Miejskiej Policji w Legnicy.

Aspirant sztabowy Marcin Weber i młodszy aspirant Arkadiusz Procków uratowali człowiekowi życie. DOLNOŚLĄSKA POLICJA

Jak informuje legnicka policja nie był to pierwszy przypadek, kiedy aspirant sztabowy Marcin Weber, będący również ratownikiem medycznym oraz młodszy aspirant Arkadiusz Procków uratowali człowiekowi życie. Funkcjonariusze do czasu przyjazdu zespołu Pogotowia Ratunkowego monitorowali czynności życiowe mężczyzny.

spot_img

Przeczytaj także

Nowe na stronie