spot_img

spot_img

Dramat w końcówce. Miedź wywozi z Mielca zaledwie jeden punkt

Ostatnia akcja zadecydowała o końcowym wyniku meczu pomiędzy Stalą a Miedzią. W doliczonym czasie gry, gospodarze doprowadzili do wyrównania.

Miedź nie wygrała ligowego spotkania od połowy lutego. Legniczanie pojechali do Mielca z nadziejami na przedłużenie szans na pozostanie w PKO BO Ekstraklasie. By tak się stało, zespół Grzegorza Mokrego musiał wygrać ze Stalą. Miedź od kilkunastu kolejek zajmuje ostatnie miejsce w tabeli, choć przed tygodnie sprawili sensację, remisując z Legią Warszawa. Gospodarze poniedziałkowego meczu mieli przed tym meczem zaledwie trzy punkty przewagi nad strefą spadkową. O randze tego spotkania nie trzeba było nikogo przekonywać.

Pierwsza połowa spotkania nie przyniosła zbyt wielu emocji. Stal miała przewagę a legniczanie skupili się na grze obronnej. Gospodarze mieli okazje do zdobycia bramki, jednak nie znaleźli sposobu na pokonanie Abramowicza. Z akcji Miedzi warto wspomnieć tylko o rzucie wolnym wykonywanym przez Chucę. Piłka po jego strzale trafiła jednak daleko od słupka Stali.

Po zmianie stron zespoły nadal grały bardzo zachowawczo. W 57. minucie fantastycznym strzałem popisał się Chuca. Hiszpan uderzył zza pola karnego i Miedź mogła cieszyć się z prowadzenia. Stal kończyła spotkanie w osłabieniu. W 90. minucie drugą żółtą a w konsekwencji czerwoną kartką, ukarany został Leandro. Kibice z Legnicy już powoli cieszyli się z pierwszego od dwóch miesięcy zwycięstwa Miedzi. Podopieczni Grzegorza Mokrego popełnili jednak w końcówce fatalny błąd, który wykorzystał Matras i doprowadził do wyrównania. Stal Mielec – Miedź Legnica 1:1.

Po 28. kolejkach, Miedź traci dziesięć punktów do miejsca dającego utrzymanie w Ekstraklasie. W sobotę legniczanie staną przed arcytrudnym zadaniem. Zagrają z aspirującym do tytułu mistrza Polski – Rakowem Częstochowa.

Stal Mielec – Miedź Legnica 1:1 (0:0)

Bramki: Matras (90’+5) – Chuca (57’)

Stal: Bartosz Mrozek – Arkadiusz Kasperkiewicz, Mateusz Matras, Marcin Flis – Fabian Hiszpański (70′ Maciej Wolski), Paweł Żyra (61′ Alex Vallejo), Piotr Wlazło, Krystian Getinger (70′ Leandro) – Mateusz Mak (61′ Koki Hinokio), Maciej Domański – Bartłomiej Ciepiela (61′ Mikołaj Lebedyński)

Miedź: Mateusz Abramowicz – Giannis Massouras, Levent Guelen, Andrzej Niewulis, Dimityr Wełkowski – Damian Tront – Dawid Drachal (46′ Olaf Kobacki), Chuca (88′ Szymon Matuszek), Kamil Drygas (64′ Santiago Naveda), Koldo Obieta (88′ Michael Kostka) – Angelo Henriquez (72′ Luciano Narsingh)

Żółte kartki: Ciepiela, Hiszpański, Vallejo (Stal) oraz Drachal, Drygas, Wełkowski, Narsingh (Miedź)

Czerwona kartka: Alex Vallejo (Stal) 90′ – za drugą żółtą

Widzów: 3 558