Drugie podejście do sprzedaży działki na terenie dawnego lotniska

Prezydent Legnicy ogłosił przetarg na sprzedaż działki przy ul. Hangarowej. Pod młotek pójdzie blisko 2,3 ha na terenie dawnego niemieckiego, a potem radzieckiego lotniska. To druga próba sprzedaży tego terenu.

Działka, którą wystawił na sprzedaż urząd miasta to niezabudowany teren z betonowo-asfaltowym fragmentem pasa startowego. Zgodnie z obowiązującym planem zagospodarowania przestrzennego przeznaczony jest pod nieuciążliwy przemysł, bazy, składy, handel, usługi i administrację. Cenę wywoławczą urzędnicy ustalili na 4,6 mln zł plus VAT. Samo wadium wynosi 920 tys. zł.

Lotnisko rosyjskie wojsko oddało w polskie ręce w 1993 r. Przez wiele lat lokalna prawica forsowała pomysł budowy portu lotniczego. Prezydent Tadeusz Krzakowski i jego stronicy skutecznie odpierali awiacyjne fiksacje opozycji, stojąc na stanowisku, że korzystniejsza dla miasta będzie sprzedaż terenu pod działalność przemysłową.

Klamka zapadła dopiero w 2011 r., kiedy rada miejska (jednym głosem) podjęła uchwałę o rozpoczęciu parcelacji terenu i sprzedaży. Formalnie z rejestru legnickie lotnisko wykreślone zostało w 2015 r. Dziś działalność gospodarczą prowadzi tam już kilkanaście firm.

Przeczytaj także

Nowe na stronie